Nar sirkesi ve faydaları

Nar sirkesi ve faydaları

Nar ve nar suyu, güçlü antioksidan özelliğiyle, hastalıkların önüne geçilmesi ve sağlıklı bir bünyeye sahip olunmasında önemli etkisi olan gıdalardandır. Bu faydasından ötürü, nar sirkesinin de tüketiminde artışlar yaşanmaya başlanmıştır. Fermente özelliği sayesinde, özellikle sağlıklı yaşamı önemseyen kişiler için önemli bir gıda haline gelmiştir.

 

Nar sirkesi, güçlü bir antioksidandır ve yapısında serbest radikallere karşı, vücudun direncini arttıran birçok önemli mineral, vitamin ve enzim bulunmaktadır.

 

Nar sirkesi, kan basıncının düzenlenmesinde olumlu rol oynarak,  kişiyi kalp hastalıklarına karşı korur ve kalbin düzenli çalışmasına katkı sağlar. Enfeksiyonlara karşı vücudun direnç kazanmasını sağlar. Enerji verir, yorgunluğu giderir. Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. Cilde sürüldüğünde pürüzsüz görünüm sağlanmasına yardımcı olur ve cilt enfeksiyonlarına karşı olumlu etki bir etki yaratır. Zatürre ve ses kısıklıklarında, nar sirkesi tüketimi tavsiye edilmektedir. 

 

Nar sirkesi diğer sirke çeşitleri gibi, yemeklerde çeşni olarak, tat katmak için de kullanılır. Mevsim salatalarına eklenerek tüketildiğinde, vitaminlerin ve minerallerin kolay bir şekilde sindirimden geçip, kana aktarılmasında rol oynar.

 

Sağlıkla kalın.

28.02.2020

YORUMLAR

Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ