Astımı yenmek için keçiboynuzu kürü

Astımı yenmek için keçiboynuzu kürü

Doğadaki tüm bitkiler birer şifa deposu. Keçiboynuzu da bu en önemli ve etkili şifalı bitkilerden birisi. Harnup ismiyle de bilinen keçiboynuzu, içinde bulundurduğu zengin vitamin ve minerallerle besleyici bir gıda olup, bağışıklık sisteminden sindirim sistemine, kas-iskelet sisteminden üreme sistemine vücudun birçok bölgesinin kuvvetlendirilmesine yardımcı olarak hastalıklara şifa olmaktadır. Keçiboynuzunun en etkili olduğu hastalıklar ise; özellikle öksürük, nefes darlığı ve soğuk algınlığı gibi göğüs hastalıklarıdır. Akciğer sağlığına karşı oldukça etkili bir koruma sağladığı için nefes darlığı, bronşit, astım ve alerjik astım için mucizevî bir gıda olarak tanımlanmaktadır. 

 

Astım ve alerjik astım hastalıkları, fitokimyasallar olarak adlandırılan kafein, teobromin, teofilin tarafından tetiklenerek astımı arttırmaktadır. Fakat keçiboynuzu astımı tetikleyen bu bitkisel kimyasalları içermediği için astım tedavisinde oldukça etkili bir bitkidir. Özellikle alerjiye karşı astım gelişmişse keçiboynuzu en etkili tedavi yöntemidir. Ayrıca, tıpta tedavisi olmayan ve soğuk havanın vücutta alerjiyi tetiklemesiyle ortaya çıkan, soğuk alerjisi de keçiboynuzuyla tedavi edilebilmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da astım ve alerjik astımın tedavisinde keçiboynuzunun bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyerek, tedavide %80 ölçüde başarılı olduğunu belirtmektedir.

 

Keçiboynuzu kürü tarifi

 

Peki, keçiboynuzu ile astımı tedavi etmek için keçiboynuzunu nasıl kullanmamız gerekmektedir? Bunun için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen keçiboynuzu kürünü sizlerle paylaşmak istedik.

 

Orta büyüklükte 4-5 tane keçiboynuzunu ufak ufak kırıp, yaklaşık bir buçuk bardak suda 7-8 dakika kaynatmaya bırakın. Keçiboynuzu kaynadıktan sonra ılımasını bekleyip, ardından suyunu süzerek içmeye hazır hale getirebilirsiniz. Bunu, sabah kahvaltısında günde 1 su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Çocuklara ise bir çay bardağı kadar vermek yeterlidir. Tadı da oldukça güzel olan keçiboynuzu içeceğine, dilerseniz bir çay kaşığı bal ekleyerek etkisini daha da çok arttırabilirsiniz ama bir çay kaşığından fazla olmamasına mutlaka dikkat edin. Keçiboynuzu kürünü 15 gün boyunca, her gün taze taze yaparak kullanmanız önerilmektedir. 15 gün uygulamanın ardından solunumda, broşlarda ve alerjide rahatlamanın başladığını göreceksiniz.

 

Sağlıkla kalın.

03.11.2017

YORUMLAR

Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ