GERİ DÖN

Zahter (50gr)

72 TL
  • Zahter (50gr)
  • Zahter (50gr)

Datça Murat Çiftliği'nin tüm katkısız ürünleri Eskitadında.com'da. Zahter, doğanın lezzetini ve şifasını hediye ettiği bir bitkilerden biridir. Akdeniz'in ılıman iklimlerinde kendiliğin...

ADET
  • -
  • 1
  • +
Üretici, Datça Murat Çiftliği 19.02.2024 tarihinden beri Eski Tadında onaylı üreticisidir. 1250 TL ve üzeri siparişlerinizde taşıma ücretsizdir. Teslimat tarihi: 23.07.2024 (Yarın) 10:00 - 19:00 arasında. Üreticinin Tüm Ürünlerini Gör
Datça Murat Çiftliği'nin tüm katkısız ürünleri Eskitadında.com'da.

Zahter, doğanın lezzetini ve şifasını hediye ettiği bir bitkilerden biridir. Akdeniz'in ılıman iklimlerinde kendiliğinden yetişen ve Latince adı Thymus serpyllum olan yabani kekik bitkisinin özel bir türüdür. Ülkemizde, dağ kekiği, yayla kekiği veya yaban kekiği olarak da bilinir. Bu eşsiz bitkinin yaprakları, lezzet ve aromanın ana kaynağıdır. Doğanın bizlere armağanı olan bu ürünü doğal, organik ve yerli üretimi mutfaklarımıza ulaştıran Datça Murat Çiftliği’nde bulabilirsiniz.

El değmeden, tamamen steril ortamlarda paketlenen zahter kekiği, geleneksel bir üretim yöntemi kullanılarak hazırlanır. Bitkinin yaprakları, gölgede kurutularak yapısının bozulmasını engellenir ve doğal besin değerini korur. Bu nedenle, ürün taze ve doğal lezzetini muhafaza eder.

Zahter, saflığıyla öne çıkar. İçeriğinde yabancı maddeler, yapay aromalar, katkı maddeleri veya koruyucular bulunmaz. Sadece saf ve doğal bir şekilde sunulur. Bu ürün baharat olarak yemeklere lezzet katmasının yanı sıra, zahter kekiği çayı olarak da tüketilebilecek şifa kaynağı bir üründür. Zahter kekiği fiyatı ise emeği ve faydaları göz önünde bulundurulduğunda fazlasıyla uygundur.

Zahter kekiğinin faydaları saymakla bitmez. Zahter dağ kekiği sadece lezzetli bir baharat değil, aynı zamanda sağlık açısından da birçok fayda sunar. Zahter, antioksidanlar bakımından zengin bir kaynaktır. Bu bileşenler, serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı önlemeye yardımcı olabilir. İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren zahter kekiği, vücudu enfeksiyonlara karşı koruyabilir.

Zahter kekiği, solunum yollarını rahatlatabilir ve öksürüğü hafifletebilir. Bu nedenle, soğuk algınlığı veya öksürük durumlarında tercih edilebilir. Çağımızın kronik sorunlarından mide rahatsızlığının etkileri zahter ile azalır. Çünkü zahterin sindirimi kolaylaştıran etkileri vardır. İltihapla savaşan doğal bileşenler içeren yaban kekiği bu nedenle romatoid artrit gibi inflamatuar rahatsızlıkları hafifletebilir. Kışın yaygınlaşan salgınlara karşı bağışıklık için bir kalkan oluşturur. Yazın ise başka faydaları olan zahterin ter ve ağız kokusunu giderdiği görülür. İştah açıcı olan zahter bu sayede vücudun gerekli besini almasına da yardımcı olur. Uykusuzluktan müzdarip olanlar için de önde gelen doğal yöntemlerden biri zahter kekiğini tüketmektir.

Zahter, lezzetli olmasının yanı sıra sağlık açısından da önemli faydaları olduğunu aşikardır. Yemeklere kazandırdığı aroma ve özgün yorumun yanı sıra şifa yönünden de daha sayılmayan birçok faydası vardır.

Afiyet olsun.
İçindekiler:
Zahter

YORUMLAR

Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

davet Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ