GERİ DÖN

Türk Kahvesi (Null, 80gr)

13 TL
TÜKENDİ
  • Türk Kahvesi (Null, 80gr)
  • Türk Kahvesi (Null, 80gr)

Osmanlı Dönemi'nde kahve nasıl hazırlanıyor idiyse, onun peşine düştük. Eski Tadında Türk Kahvesi'ni bu işe gönül vermiş, işini kaliteyle, özveriyle ve bilinçle yapan, nitelikli kahve üreticisi Null ekibi ile hazırladık.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Kargo logo

İstanbul içi saat 11:00'e kadar verilen siparişleriniz gündüz veya akşam, 16:00'ya kadar verilen siparişleriniz akşam teslimat seçeneği ile aynı gün kapınızda. 16:00'ya kadar olan İstanbul dışı siparişleriniz aynı gün kargoda.

Sipariş Hattı: 444 3 157 / WhatsApp: 0532 211 1993

Bu ürünü hemen telefonla ya da WhatsApp ile sipariş verebilirsiniz

Osmanlı Dönemi'nde kahve çekirdekleri Yemen'den gelir, kavrulup çekildikten sonra taze taze Türk kahvesi pişirilirdi. Yüksek kalite kahve çekirdekleriyle hazırlanan Türk kahvesi özel bir sunumla tüketilirdi. Biz de Eski Tadında olarak, o zamanlarda kahve nasıl hazırlanıyor idiyse, onun peşine düştük. Ve istediğimiz ürünü bu işe gönül vermiş, işini kaliteyle, özveriyle ve bilinçle yapan, nitelikli kahve üreticisi Null ekibi ile yakaladık. 

 

Kahveyi anlamak ve anlamak için araştırma yapmak üzere yola çıkan Null ekibi kahvenin, diğer tüm tarım ürünleri gibi, iyi yetiştirme uygulamaları, uygun bir toplama, kontrollü bir işleme, doğru bir depolama ve transferle gastronomik değerine ulaştığını ifade ediyor, özenle yetiştirilmiş kahve çekirdeklerini kahvenin potansiyellerini ortaya çıkaracak şekilde kavuruyor, test ederek paketliyorlar. Ayrıca, insanların tat ve koku alma gibi temel duyu organları vasıtasıyla lezzetleri benlikleriyle birlikte yeniden keşfetmeleri için ortam sunuyorlar. 

 

Bizim için hazırladıkları Eski Tadında Türk Kahvesi'nin çekirdekleri Brezilya'dan geliyor. Null: "Her yıl Brezilya orijinli nitelikli kahve çekirdekleri seçerken, Sao Francisco da Bela Vista üretimi lotlar ilk tercihlerimiz arasında yer alır. Yerel bir kahve çiftçisi olan Tarcízio Aldo Zugliani 1993 yılında Mantiquiera de Minas bölgesinde bulunan Fazenda Sao Francisco da Bela Vista çiftliğini satın aldı. Uzun yıllar boyunca azimle çalışarak çiftiliği ve makine parkını adım adım iyileştirdi. Geleneksel yükseltilmiş teraslardan, modern kurutma makinalarına kadar her alanda çiftliğine yatırım yapan Zugliani, toprak analizleri sonucu sahip oldukları kahve plantasyonlarını genç filizlerle destekleyerek verimliliğini de artırdı. Tüm bu çalışmalar sonunda çiftlik sadece mükemmel kahve kirazları yetiştirmekle kalmadı aynı zamanda üretim kaynaklı çevresel etkileri de minimize etmeyi başardı."

 

Türk kahvemizin hazırlandığı Sarı Catuai varyetesi kahve çekirdekleri, elle toplanan kirazların yıkandıktan sonra yükseltilmiş teraslarda kurutulmasıyla elde ediliyor. Sarı meyveleriyle yumuşak asiditeye, çikolata notaları ve dolgun gövdesi ile klasik bir aroma profiline sahip. (Tadım notları: Yenidünya / Sütlü Çikolata / Gövdeli)

 

Kahvenin hayatımızda önemli bir yeri var. Kaliteli kahve çekirdeklerinden ve artizan üretimle gelen gerçek bir kahve deneyimi yaşamak için bu ürünü hazırladık. Kahvemizi size taze öğütülmüş ve dinlendirilmiş olarak ulaştırıyoruz. Ambalajı içinde ağzı kapalı şekilde muhafaza etmenizi, açıldıktan sonra 15 gün içerisinde tüketmenizi öneriyoruz. 

 

Afiyet olsun.

 

2 kişi oy verdi 5/5 ortalama 5 yıldız aldı

YORUMLAR

Feyza Uzun
30.09.2019

Benim yıllardır gittiğim her gün taze kavrulan ve taze çektirdiğim Kahvecim vardı. Fakat o kapandıktan sonra onu lezzetinde başka bir kahve daha bulamamıştım. Ta ki sizin kahvenizi içene kadar. Gerçekten lezzeti güzel ve kavurma derecesi iyi bir kahve olmuş. Emekleriniz için teşekkür ederim

Neslihan Özsu
13.05.2019

Güzel kahve ben beğendim. Filtre kahve satsanız ne kadar güzel olur.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×