GERİ DÖN

Fransız Kütük Peynir Büş-Madalı(250-270gr)

32,9 TL
TÜKENDİ
  • Fransız Kütük Peynir Büş-Madalı(250-270gr)
  • Fransız Kütük Peynir Büş-Madalı(250-270gr)

Madalı usulü Fransız Buche de Chèvre peyniri, büşün (buche) Türkçe karşılığı olan adıyla "kütük" peyniri. Kütük peynirlerinde yaygın olarak kültür kullanılır. Madalı kütük peyniri ise kültür koymadan, yapılış şekli ile bu peynirin tadını yakalamış bir peynirdir.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Satıcı, Tazemasa 05.10.2023 tarihinden beri Eski Tadında onaylı satıcısıdır. 950 TL ve üzeri siparişlerinizde taşıma ücretsizdir. Teslimat tarihi: 28.02.2024 (Yarın) 09:30 - 18:30 arasında. Satıcının Tüm Ürünlerini Gör

Madalı Keçi Çiftliği çocukluklarında yedikleri peynirlere, içtikleri sütlere duyulan özlemle Konya Beyşehir'deki aile topraklarında kurulan bir çiftlik. Muhteşem güzellikteki Beyşehir Gölü'nün yer aldığı Beyşehir yöresinde doğal üretime gönül vermiş bu çiftliğin ürünlerini keçi sütü ve katkısız keçi sütü ürünleri arayanlar için satışa sunmaya başladık.

 

Peynirlerini %100 keçi ve yağı alınmamış sütten, şirden mayası ile, kültür kullanmadan, koruyucu katkı maddesi eklemeden üreten bu doğru üretici, artizan ürünleri ile bizi geçmişten gelen peynir lezzetlerine götürüyor. Biz de ürünleri size termal ambalajlar içinde özel bir paketleme ile en hızlı şekilde soğuk zinciri bozmadan ulaştırıyoruz. 

 

Madalı usulü Fransız Buche de Chèvre peyniri, büşün (buche) Türkçe karşılığı olan adıyla "kütük" peyniri. Kütük peynirlerinde yaygın olarak kültür kullanılır. Madalı kütük peyniri ise kültür koymadan, yapılış şekli ile bu peynirin tadını yakalamış bir peynirdir. Yumuşacık bir peynirdir, ev yapımı pizzalarınızda kullanabilir, ekmeğin üzerine sürebilir, çeşitli tariflerle mezeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, elinizle yoğurarak hamur haline getirdiğiniz kütük peynirini yuvarlayarak zeytinyağı, kekik ve pul biber koyulmuş bir kavanoza doldurarak biraz beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

 

Afiyet olsun.

 

İçindekiler:
Pastörize keçi sütü
Şirden mayası
Tuz

5 kişi oy verdi 5/5 ortalama 5 yıldız aldı

YORUMLAR

Yonca turan
27.11.2021

İnanılmaz lezzetli...

Canbek Yıldıran
19.01.2021

orjinal bir ürün

Ayça Özer Tokat
04.11.2019

Yiyebildiğim tek keçi peyniri oldu

Yonca turan
27.05.2019

Bayıldım bayıldım çok begendim bundan böyle beraberiz.

Emine Köseoğlu
12.04.2019

Ekşi-tatlı gibi, gerçi damak zevkine göre algılayış değişir. Ben çok sevdim.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

davet Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ