GERİ DÖN

Tam Yağlı Divle Obruk Tulum Peyniri (250gr, Koyun - Keçi) - Mehmet Sandal

150 TL
TÜKENDİ
  • Tam Yağlı Divle Obruk Tulum Peyniri (250gr, Koyun - Keçi) - Mehmet Sandal
  • Tam Yağlı Divle Obruk Tulum Peyniri (250gr, Koyun - Keçi) - Mehmet Sandal

Mehmet Sandal'ın tüm katkısız ürünleri Eskitadında.com'da. Bölgemizin alameti farikalarından birisi olan obruk mağaralarımızda ürettiğimiz Divle obruk tulum peyniri yem verilmeden; Toros D...

ADET
  • -
  • 1
  • +
Üretici, Mehmet Sandal 28.03.2024 tarihinden beri Eski Tadında onaylı üreticisidir. 1500 TL ve üzeri siparişlerinizde taşıma ücretsizdir. Kargoya verilme tarihi: 23.07.2024 (Yarın). Üreticinin Tüm Ürünlerini Gör
Mehmet Sandal'ın tüm katkısız ürünleri Eskitadında.com'da.

Bölgemizin alameti farikalarından birisi olan obruk mağaralarımızda ürettiğimiz Divle obruk tulum peyniri yem verilmeden; Toros Dağlarının eteklerindeki Berendi ’de kekik, ardıç, yaban yoncası, çiğdem, papatya, kuzukulağı, gelincik gibi bitkilerle beslenen koyun ve keçiler ile Ayrancı bölgesinde yetişen sağlıklı büyükbaş hayvanlarının sütünden elde edilmektedir. Özel tat ve yoğun aroma sevenlerin tercihi olabilecek koyun-keçi Divle obruk peynirimiz diğer peynirlerimize göre biraz daha kuru, ortası tuzlu ve bazı yerlerinde küf damarları barındıran bir peynir çeşidimizdir.

Yöremizin en kıymetli ve özel peyniri olan Divle obruk peyniri her yıl Mayıs ayının başlarında mağaralara indirilerek, yaklaşık 6 ay obruklarda olgunlaştırılmaya bırakılmaktadır. Kasım ayı başlarında ise obruklardan çıkartılarak, siz peynir severlerle buluşmaktadır. Doğal şirden mayası ile mayalanan, oğlak ve kuzu derilerine basılan obruk peynirimiz, obrukların mikroflora yapısından kaynaklanan çok özel bir aromaya sahiptir. Mehmet Sandal olarak coğrafi etiket ile ürettiğimiz Divle obruk peynirlerimiz, kendine has kırmızı küf mantarlarının aroması ile sofralarınızın en özel peyniri olacaklar.

Dünyada ilk 5 peynir arasında gösterilen Divle Obruk Peyniri ülkemizde sadece Karaman bölgesinde ve yılda sadece 70 ton olarak üretilebilmektedir.

Afiyet olsun.
İçindekiler:
Koyun sütü
Keçi sütü
Şirden mayası
Tuz

YORUMLAR

Henüz bir yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

davet Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ