GERİ DÖN

Siyez Ekşi Maya (100gr)

38 TL
TÜKENDİ
  • Siyez Ekşi Maya (100gr)
  • Siyez Ekşi Maya (100gr)

Siyez unundan üretilmiş ekşi hamur mayamız yıllanmış bir mayadır. Yıllanmış bir mayanın içeriğindeki bakteri ve mantar çeşitliliği daha fazla olup, bununla yaptığınız ekmekler daha lezzetli ve daha uzun ömürlü olur. Mayamız koruyucu ve katkı maddesi içermez.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Satıcı, Tazemasa 05.10.2023 tarihinden beri Eski Tadında onaylı satıcısıdır. Taşıma ÜCRETSİZ! Teslimat tarihi: 25.04.2024 (Yarın) 09:30 - 18:30 arasında. Satıcının Tüm Ürünlerini Gör

Ekşi maya bir canlıdır. Buzdolabında saklamanız ve yaşatmak için sürekli beslemeniz gerekir. Düzenli olarak beslerseniz her zaman yaşamaya devam edecektir.

 

Nasıl besleyeceksiniz?

 

Mayanızı Siyez unu ve içme suyu ile besleyeceksiniz. Yalnızca Siyez unu kullanmanız, içme suyunun oda sıcaklığına olması, kullandığınız ekipmanların steril olması, cam kap ve tahta kaşık kullanmanız, metal ekipman kullanmamanız önemlidir. Ekmek yapımında kullanmadığınız zamanlarda iki üç günde bir besleme işlemini yapmanız yeterlidir. 

 

Beslemek için öncelikle mayanın içine 1 yemek kaşığı içme suyu ekleyerek mayayı çözün. Ardından 2 yemek kaşığı Siyez unu ekleyin ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. İyice karıştığına emin olduktan sonra kapağını kapatarak buzdolabına kaldırın. Her besleme işleminden 24 saat sonra mayanızı ekmek veya diğer hamur işlerinizin yapımında kullanabilirsiniz.

 

Afiyet olsun.

İçindekiler:
Siyez unu
İçme suyu

1 kişi oy verdi 4/5 ortalama 4 yıldız aldı

YORUMLAR

Merve Kaya
31.05.2021

ilk kez eksi mayali ekmek yaptim, maya güzel. Tuttu. Tesekkür ederim.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

davet Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ