Planlı İndirimler
GERİ DÖN

Keçi Deri Tulum Peyniri-Madalı(250-300gr)

%100 Keçi Sütünden Şirden Mayalı

31 TL
TÜKENDİ
  • Keçi Deri Tulum Peyniri-Madalı(250-300gr)
  • Keçi Deri Tulum Peyniri-Madalı(250-300gr)

Karışık sütten değil, %100 keçi sütünden hazırlanır, Madalı Mağarası'nda gerçek deri içerisinde bekletilerek en az 6 ay olgunlaştırılır. Aroma verici, koruyucu, katkı, yapay küf, kültür ilave etmeden hazırlanan geleneksel bir peynirdir.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Kargo logo

İstanbul içi saat 11:00'e kadar verilen siparişleriniz gündüz veya akşam, 14:30'a kadar verilen siparişleriniz akşam teslimat seçeneği ile aynı gün kapınızda. 14:30'a kadar olan İstanbul dışı siparişleriniz aynı gün kargoda.

Sipariş Hattı: 444 3 157 / WhatsApp: 0532 211 1993

Bu ürünü hemen telefonla ya da WhatsApp ile sipariş verebilirsiniz

Madalı Keçi Çiftliği çocukluklarında yedikleri peynirlere, içtikleri sütlere duyulan özlemle Konya Beyşehir'deki aile topraklarında kurulan bir çiftlik. Muhteşem güzellikteki Beyşehir Gölü'nün yer aldığı Beyşehir yöresinde doğal üretime gönül vermiş bu çiftliğin ürünlerini keçi sütü ve katkısız keçi sütü ürünleri arayanlar için satışa sunmaya başladık.

 

Peynirlerini %100 keçi ve yağı alınmamış sütten, şirden mayası ile, kültür kullanmadan, koruyucu katkı maddesi eklemeden üreten bu doğru üretici artizan ürünleri ile bizi geçmişten gelen peynir lezzetlerine götürüyor. Biz de ürünleri size termal ambalajlar içinde özel bir paketleme ile en hızlı şekilde soğuk zinciri bozmadan ulaştırıyoruz. 

 

Madalı'nın geleneksel deri tulum peynirleri karışık sütten değil, %100 keçi sütünden hazırlanır, Madalı Mağarası'nda gerçek deri içerisinde bekletilerek en az 6 ay olgunlaştırılır. Aroma verici, koruyucu, katkı, yapay küf, kültür ilave etmeden, sadece süt, kaya tuzu ve maya ile bu peyniri üretebilmelerinin sırrı, zaten bunları koymamak için büyük emekle kurdukları Madalı Mağarası'nın nem ve sıcaklık dengesi ve peynirin üretimine verdikleri büyük emek. Kökenlerine, ailelerine, kültürlerine bağlı bu aile için geleneksel peynirlerin önemi bir başka. 

 

Afiyet olsun.

İçindekiler:
Pastörize keçi sütü
Şirden mayası
Kaya tuzu

4 kişi oy verdi 4/5 ortalama 4 yıldız aldı

YORUMLAR

dr akif başaran
28.05.2019

En başta başarılı paketleme ve hızlı servis diğer taraftan şirden mayasıyla gelen üstün lezzet. Gerçekten artizan bir peynir bence, teşekkür ederim.

Ayşe Butcher
13.05.2019

Zamanında özenli paketleme ve gönderi için teşekkür ederim ve sizi kutlarım. Ancak, peynir keçi peyniri olmakla birlikte tam yağlı değil, ya yağının yaklaşık %50 si alındıktan sonra yapılmış ya da süt veren keçi/ler/in sütünün yağsız olduğu zamanda alınarak yapılmış. Bunu bilemem ancak yağ oranı olması gerekenden çok az.
Yenmezmi yenir ancak artizan tadında değil ne yazık ki. Bu anlamda hayal kırıklığı yaşadım, bilmenizi isterim.
Ayrıca, sonrasında yağ siparişi vermek istedim ancak 60 lira altında sipariş almamanız bence çok etik değil. Siparişimi artırmak yerine almamayı tercih ettim bunu da bilmenizi isterim.
Başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Gül Yelmen
13.05.2019

Dışındaki deri tulum nedeniyle kenarlarını oldukça fazla miktarda kesip atmak zorunda kaldım. Biraz alışık olmadığımız yoğunlukta bir kokusu var.Onun dışında çocukluğumuzun tulum peynirinin tadını hissetmek güzeldi.

Yüksel Kayhan
15.04.2019

Muhteşem

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×

×
BU HAFTANIN PLANLI İNDİRİMİ
139,90 TL 119,90 TL
Eski Tadında Yumurta (30 adet)
SEPETE EKLE
Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ