GERİ DÖN

Kars Taze Kaşar - Şirden Mayalı (300gr)

15,75 TL
  • Kars Taze Kaşar - Şirden Mayalı (300gr)
  • Kars Taze Kaşar - Şirden Mayalı (300gr)
  • Kars Taze Kaşar - Şirden Mayalı (300gr)
  • Kars Taze Kaşar - Şirden Mayalı (300gr)

Kars Taze Kaşar’ı diğer kaşar peynirlerinden çok farklı kılan özelliği, sütünün Kars'ın yüksek rakımlı, kekikli ve bol çiçekli yaylalarında gezen ineklerinin doğal sütü olması, mayasının da dananın işkembesinden elde edilen doğal şirden mayası olmasıdır.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Kargo logo

İstanbul içi saat 12:30'a kadar verilen siparişleriniz gündüz veya akşam teslimat seçeneği ile aynı gün kapınızda. 16:00'ya kadar olan İstanbul dışı siparişleriniz aynı gün kargoda.

Sipariş Hattı: 444 3 157 / WhatsApp: 0532 211 1993

Bu ürünü hemen telefonla ya da WhatsApp ile sipariş verebilirsiniz

 

Peynir sütün doğal yollarla elde edilen çok faydalı bir halidir. Sütten daha fazla kalsiyum ve protein içerir. Kaşar peyniri de peynirler arasında en yüksek proteine sahip olanıdır. Çocuklar, bebekler için peynir ve yoğurt olmazsa olmazdır. Sütün süt tozu olarak kullanıldığı, katkı maddesi, koruyucu ve beyazlatıcı katılan endüstriyel peynirler için aynı şeyi söylemek zordur. Doğal sütle ve doğal fermantasyonla hazırlanan peynirler probiyotiktir ve sağlık için böyle peynirleri tercih etmek gerekir. 

 

Taze Kars Kaşar’ımız da böyle bir peynirdir. Çiğ sütten doğal şirden mayası ile hazırlanmıştır. İneklerin tam yağlı sütünün yüksek yağ oranı doğal olarak kaşar yapımı için çok uygundur. Üretim sürecinde haşlanarak ısıtıldığı aşamada pastorizasyonu yapılmış olur. 1 kg kaşar 11-12 kg sütten hazırlanmıştır. Son aşamada kaya tuzuyla tuzlanarak kalıplarda bekletilmiştir.

 

Bu peynir çocuklar, hastalar ve sağlıklı beslenmek isteyen herkes için hazırlandı. Kahvaltılarınızda, tostlarda, makarnalarda, fırın yemeklerinizde ve daha birçok şekilde afiyetle tüketebilirsiniz.

 

Afiyet olsun.

1 kişi oy verdi 5/5 ortalama 5 yıldız aldı

YORUMLAR

Tansu Tunçel
04.07.2017

Kars kaşarı çok güzel bir peynirmiş. Beni bu lezzetle tanıştırdığınız için teşekkür ederim.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×