GERİ DÖN

Eski Tadında Doğal Fermente Sucuk-Dana,%10 Koyun (350gr)

53,9 TL
TÜKENDİ
  • Eski Tadında Doğal Fermente Sucuk-Dana,%10 Koyun (350gr)
  • Eski Tadında Doğal Fermente Sucuk-Dana,%10 Koyun (350gr)

Kirazköy koyunlarımız ve "aysun the sütçü" Gündönümü Çiftliği'nin GDO'suz beslenen danalarından, nitrit, nitrat ve hiçbir katkı maddesi kullanmadan, eski zamanlarda olduğu gibi doğal fermantasyonla, %10 koyun eti içeriğiyle bu sucuğumuzu hazırladık.

ADET
  • -
  • 1
  • +
Satıcı, Tazemasa 05.10.2023 tarihinden beri Eski Tadında onaylı satıcısıdır. 1250 TL ve üzeri siparişlerinizde taşıma ücretsizdir. Teslimat tarihi: 16.07.2024 (Yarın) 09:30 - 18:30 arasında. Satıcının Tüm Ürünlerini Gör

Sağılıklı gıda tüketiminde et ve et ürünleri çok önemli ve önemi kadar organizasyonu da bir o kadar zor bir konu. Ne yediğini bildiğimiz, mümkün olan en çok zamanda merada, yaylada otlanan, hazır fabrikasyon yem yemeyen hayvanların etlerini evlerimize ulaştırmak için adım adım ilerliyoruz. Dağ köyümüz Kirazköy’e 1,5 yıl önce ahırlarımızı, çobanlarımız için yaşam alanlarını hazırladık ve koyunlarımızı, kuzularımızı hayvan refahına çok önem vererek yetiştirmeye başladık. Aynı duyarlılıkta "aysun the sütçü" Gündönümü Çiftliği'nin GDO’suz beslenen, sıfır fabrikasyon yem yiyen büyükbaş hayvanları için de işbirliği içerisine girdik.

 

%90 dana eti ve %10 koyun eti olacak şekilde hazırladığımız bu sucuğumuzu, eski zamanlarda yapıldığı gibi katkısız baharat, tuz ve soyulmuş ezilmiş sarımsakla, doğal fermantasyon sürecini bekleyerek ürettik. Isıl işlem görmedi, sucuklarda olmazsa olmaza dönüşmüş nitrit, nitrat ve diğer hiçbir katkı maddesi kullanmadan, E kodsuz olarak ürettik. 

 

Karkasın değerli bölümlerinden hazırlanmış olduğu için de besleyiciliği yüksek, yüksek kalitede bir sucuk oldu. Sucuklarımızın farkını yediğiniz anda hissedeceksiniz. Hem çok iyi bir lezzet hem de ideal kıvamı yakalamak için çok çalıştık.

 

Sucuklarımız tartılarak tam gramajına göre ücretlendirilerek faturanıza yansıtılır. Sucuklarımız size ulaştığında vakumlu ambalajından çıkararak buzdolabında saklayın. Elinize ulaştığında sucuk hafif yumuşak ise, bir tabak içerisinde buzdolabına açık şekilde bırakırsanız bir kaç gün içerisinde kuruyup sertleşmeye başlayacaktır. Çok aşırı sertleşmeden tüketmenizi öneririz. Vakumlu paketten çıkarılan sucuğu kısa sürede tüketemeyecekseniz, buzdolabının buzluk kısmında daha uzun süre bekletebilirsiniz.

 

 

Doğal barsak kullanıldığı için, barsağın dış yüzeyinde kendine has bir koku olabilir, bu koku yapısı gereği içerideki et kısmında olmaz, doğal barsak kokusu sizi rahatsız ederse, sucuğu barsaktan soyduktan sonra et kısmında bu kokunun olmadığını, doğal fermente sucuk kokusu olduğunu görürsünüz.

 

 

Afiyet olsun. 

 

İçindekiler:
%90 Dana Eti
%10 Koyun Eti
Pul Biber
Kırmızı Toz Biber
Kimyon
Yenibahar
Karabiber
Sarımsak
Tuz

1 kişi oy verdi 5/5 ortalama 5 yıldız aldı

YORUMLAR

Ferdi Güler
17.05.2021

Alışık olduğumuz sucuklardan farklı bir tadı var ancak ben bu tadı seviyorum. Daha çok balkanlardaki sucukların tadına yakın. Özellikle meze olarak güzel bir sucuk.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.
×
Lütfen Adres Seçiniz
ONAYLA
×

davet Arkadaşını Davet Et, 20TL Kazan

Yasal düzenlemeye uygun çerezler kullanıyoruz.

×
×
ANKARA
BURSA
YALOVA
KOCAELİ